IP67 Waterproof 600V In-line Fuse Holder for 10x38mm Fuses with Bakelite Housing and Silicone Casing
Détails sur le produit:
| Lieu d'origine: | Guangdong, Chine |
| Nom de marque: | Tianrui |
| Numéro de modèle: | AEB |
Conditions de paiement et expédition:
| Quantité de commande min: | 100 |
|---|---|
| Prix: | $5-6.43 |
|
Détail Infomation |
|||
| Courant nominal: | 30A | Tension nominale: | 600 V |
|---|---|---|---|
| Taille du fusible: | 10x38mm | Logement principal: | Bakélite |
| Enveloppe étanche: | Silicone | Matériau terminal: | Cuivre en conserve |
| Jauge en fil: | Les résultats de l'enquête sont publiés dans le Bulletin. | Longueur de fil: | Personnalisé |
| Couleur: | Noir | Note IP: | IP67 |
| Type de Polonais: | à un seul pôle | Type de rupture: | Non séparable |
| Types de fusibles: | BAF, DCM, FNM, FNQ, KTK | Type de produit: | Porte-fusible en ligne |
| Caractéristique étanche: | Oui | ||
| Mettre en évidence: | IP67 Waterproof Fuse Holder,600V In-line Fuse Holder,10x38mm Fuse Holder |
||
Description de produit
BUSSMANN HEB-AA HEB Series Single-Pole Non Breakaway IP67 Waterproof Supplemental 10x38mm 600V 30A In-line Fuse Holder
Water resistant, single-pole non-breakaway in-line fuse holders for 10x38mm midget fuses. Typical fuse types: BAF, DCM, FNM, FNQ and KTK.
Product Specifications
| Feature | Specification |
|---|---|
| Color | Yellow, Black |
| Rating Current of Fuse | 30A |
| Rating Voltage | 600V |
| Fuse Specification | 10x38mm |
| Main Housing | Bakelite |
| Waterproof Casing | Silicone |
| Wire Length | Customized |
| Feature | Waterproof |
| Application | Over-current Protection |
Product Images
Company Information
Frequently Asked Questions
Why Choose Us?
- Quality assurance: All products undergo rigorous testing before dispatch
- Competitive production capacity and fast shipping
- Manufacturer's price: Factory direct sale with competitive pricing
- Small order acceptable
Q1. What is your terms of packing?
A: Generally, we pack our goods in PE bag and brown carton.
Q2. What is your terms of payment?
A: T/T 50% deposit, and 50% balance before delivery.
Q3. What is your trade terms?
A: EXW, FOB, CIF, DDU, DDP, etc.
Q4. How about your delivery time?
A: Generally, it will take 3-7 days after receiving your advance payment. The specific delivery time depends on the items and the quantity of your order.
Vous voulez en savoir plus sur ce produit

